Logo
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
 1. Úvod
 2. VÝŠIVKA-POZEMNÉ SILY
 3. Znak raketometný oddiel ROŽŇAVA farebný

Znak raketometný oddiel ROŽŇAVA farebný

História vzniku rmo je bezprostredne spojená s históriou delostreleckej brigády, ktorej počiatky siahajú do 50-tych rokov keď vznikla na základe výnos... celý popis
Dostupnosť
Skladom
Cena pred zľavou
6,00 EUR
3,60 EUR
3,00 EUR
bez DPH
ks
 • Kompletné špecifikácie
 • Znak raketometný oddiel ROŽŇAVA farebný
  Znak raketometný oddiel ROŽŇAVA farebný
  Skladom
  3,60 EUR
  3,00 EUR bez DPH
 • ks
Kompletné špecifikácie

História vzniku rmo je bezprostredne spojená s históriou delostreleckej brigády, ktorej počiatky siahajú do 50-tych rokov keď vznikla na základe výnosu MNO č.j. 97288, dňa 1.12.1950 v posádke Jičín ako 21. ťažká delostrelecká brigáda, ktorá bola súčasťou 5. delostreleckej divízie. Dňa 29. 4. 1955 bola brigáda premenovaná na 21. prešovskú ťažkú delostreleckú brigádu.
Prelomovým medzníkom pre brigádu sa stali roky 1990 až 1991, kedy došlo k ďalším reorganizačným zmenám, keď bola brigáda prečíslovaná na 3. delostreleckú brigádu a zároveň bola redislokovaná z posádky Jičín do posádky Jelšava.
Podstatnou reorganizačnou zmenou v rámci OS SR bolo zrušenie 5. delostreleckej brigáda dňom 31. 3. 2005 a vznik raketometného oddielu dňom 1.4.2005, ktorý sa stal súčasťou 1. mechanizovanej brigády a bol redislokovaný do posádky Rožňava. Dňa 3.5.2007 bol Rozkazom prezidenta Slovenskej republiky raketometnému oddielu zapožičaný historický názov Jaslovský raketometný oddiel.
Dňom 1.7.2009 raketometný oddiel prepodriadený do priamej podriadenosti veliteľa Pozemných síl OS SR. Poslednou reorganizačnou zmenou bol raketometný oddiel dňom 1.9.2015 prepodriadený do podriadenosti veliteľa 1. mechanizovanej brigády.

Raketometný oddiel je taktickou zložkou pozemných síl OS SR s prvoradým poslaním podieľať sa na bojovej podpore plnenia úloh ochrany životných záujmov štátu a jeho deklarovaných spojencov proti všetkým vojenským a nevojenským ohrozeniam. Ako oddiel v silách nižšej pripravenosti s prvkami vyššej pripravenosti byť pripravený na rozkaz v krátkom čase nasadiť svoje sily a prostriedky na území SR na plnenie úloh národnej obrany v súlade s plánom použitia ozbrojených síl SR a byť pripravený nasadiť svoje sily a prostriedky vedenie operácií pod velením a riadením NATO, alebo inej medzinárodnej koalície, kdekoľvek vo svete.

Zdroj:https://www.regrutacia.sk/209-sk/raketometny-oddiel-roznava/

 

Tovar zaradený v kategóriách

GOPAY

 

 

LOGO

maestro

visa

 

 

 
PayPal Acceptance Mark

 

SYMBOL CTI A

ODVAHY

Facebook
SYMBOL CTI A ODVAHY
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk