Logo
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
 1. Úvod
 2. VÝŠIVKA-VZDUŠNÉ SILY
 3. RUKÁVOVÝ ZNAK BRIGÁDA RIADENIA ZVOLEN FAREBNÝ

RUKÁVOVÝ ZNAK BRIGÁDA RIADENIA ZVOLEN FAREBNÝ

Brigáda riadenia vzdušných operácií Zvolen je najmladším zväzkom pôsobiacim v štruktúrach Vzdušných síl. Bola vytvorená 1.apríla 2006, spojením štyroc... celý popis
Dostupnosť
Skladom
Cena pred zľavou
6,00 EUR
3,60 EUR
3,00 EUR
bez DPH
ks
 • Kompletné špecifikácie
 • RUKÁVOVÝ ZNAK BRIGÁDA RIADENIA ZVOLEN FAREBNÝ
  RUKÁVOVÝ ZNAK BRIGÁDA RIADENIA ZVOLEN FAREBNÝ
  Skladom
  3,60 EUR
  3,00 EUR bez DPH
 • ks
Kompletné špecifikácie

Brigáda riadenia vzdušných operácií Zvolen je najmladším zväzkom pôsobiacim v štruktúrach Vzdušných síl. Bola vytvorená 1.apríla 2006, spojením štyroch dovtedy samostatných útvarov:

 
 • Centra riadenia vzdušných operácií, Zvolen
 • Spojovacieho práporu, Vlkanová
 • Práporu rádiolokačného prieskumu, Bakova Jama
 • Práporu podpory velenia, Zvolen
História Centra riadenia vzdušných operácií sa začala písať 5.augusta 1991 so začiatkom výstavby Veliteľského stanovišťa tvoriacej sa 1.divízie PVO na Slovensku. Centrum prešlo významnými reorganizáciami, ktoré odrážali reštrukturalizačné zmeny v letectve a PVO na Slovensku od 1. divízie PVO cez 3.zbor letectva a PVO až po Vzdušné sily OS SR. Významným medzníkom v histórii bol 29.marec 2004, kedy sa Slovenská republika stala plnohodnotným členom Severoatlantickej aliancie a Centrum sa stalo integrálnou súčasťou NATINADS.
Vzniku Práporu rádiolokačného prieskumu, Bakova Jama, 1.októbra 2003, predchádzal vznik 156.hlásneho pluku v roku 1950, vytvorenie rádiotechnického útvaru v roku 1976. Po viacerých organizačných zmenách v štruktúre vzdušných síl bol na báze zrušených skupín rádiolokačného prieskumu a uvedomovania Košice, Bakova Jama a Mierovo dňa 1.októbra 2003 vytvorený prápor rádiolokačného prieskumu. O dva roky neskôr boli do zostavy práporu začlenené Roty rádiotechnického prieskumu Prešov a Voderady a v tejto podobe existuje dodnes.
Dňom vzniku Spojovacieho práporu Vlkanová sa datuje 1.máj 1991, jeho úlohou bolo zabezpečiť 1.divíziu PVO a jej tvoriaci sa pohotovostný systém kvalitným a nepretržitým spojením. Následnými reorganizačnými a redislokačnými zmenami, začlenením ďalších prvkov sa prápor transformoval na brigádu so širokým spektrom úloh. 1.októbra 2004 brigáda zanikla, vznikol spojovací prápor a dňom 1.októbra 2006 bol pretransformovaný na spojovaciu rotu operačného centra brigády velenia, riadenia a prieskumu. 1. júla 2009 spojovacia rota zanikla, avšak všetky jej spôsobilosti ostali zachované. Rovnako úloha ostala nezmenená – zabezpečiť kvalitné a nepretržité spojenie v pohotovostnom systéme VzS OS SR, spojenie s nadriadeným, s podriadenými jednotkami Veliteľstva vzdušných síl a súčinnostné spojenie v maximálnej miere kompatibilné so systémami NATO.
Za deň vzniku Práporu podpory velenia je považovaný 1.december 1991, jeho úlohou bolo poskytnúť všestranné zabezpečenie novo sa tvoriacej 1.divízie PVO. Vykonávané reorganizačné zmeny odzrkadľovali zmeny prebiehajúce vo veliteľstve a zväzkoch letectva a PVO na Slovensku. Od 1. januára 2008 existuje v dnešnej podobe ako Rota podpory velenia.
Skupina taktického leteckého navádzania vznikla 1. januára 2004 ako súčasť Centra riadenia vzdušných operácií. Reorganizáciou sa 1. apríla 2006 stala samostatným prvkom brigády velenia, riadenia a prieskumu.
V roku 2010 dňom 31. augusta skončilo pôsobenie Skupiny taktických leteckých navádzačov v štruktúre Brigády velenia, riadenia a prieskumu z dôvodu reorganizačných zmien. Skupina taktických leteckých navádzačov bola začlenená do štruktúry 5. pluku špeciálneho určenia v Žiline.
V roku 2019 z dôvodu reorganizácie došlo k zmene názvu na Brigáda riadenia vzdušných operácií.
 

POSLANIE

 • plnenie úloh AIR POLICING v rámci NATINADS
 • vykonávanie aktívneho velenia a riadenie vzdušných síl OS SR
 • zber, spracovanie a distribúcia informácií pre potreby Veliteľstva vzdušných síl a nadriadené stupne NATO

NÁRODNÉ / MEDZINÁRODNÉ CVIČENIA

 • Cvičenie NEWCIP 2004
 • Cvičenie NEWFIP 2005, 2008, 2010, 2011
 • Séria cvičení TATRA FREEDOM 2007 – 2011
 • Cvičenie UEDEM FIST 2008
 • Séria cvičení BURNING WALL 2009 – 2010
 • Cvičenie RAMSTEIN ASPECT 2011
Tovar zaradený v kategóriách

GOPAY

 

 

LOGO

maestro

visa

 

 

 
PayPal Acceptance Mark

 

SYMBOL CTI A

ODVAHY

Facebook
SYMBOL CTI A ODVAHY
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk